Żegluj wśród wysp greckich

Może jesteśmy stronniczy (dobrze, jesteśmy!), jednakże wierzymy, że Grecja to doskonały przepis na żeglarskie wakacje. Piękne morze, fantastyczne plaże, kultura i historia – wszystko na wyciągnięcie ręki, w niewielkiej odległości od baz czarterowych w Atenach. Czego więcej chcieć? Dla każdego smakosza znajdzie się tutaj coś odpowiedniego – od sporadycznie odwiedzanych, dziewiczych plaż do wysp pełnych nocnego życia i rozrywki.

Wiele spośród wysp ma archeologiczne stanowiska, które zapewniają wgląd w fascynujący świat najstarszych cywilizacji europejskich – dla tych którzy interesują się historią. Większość wysp to czysty piasek, morze i (prawie) całorocznie operujące słońce, które jest największą atrakcją regionu.

Żeglarskie wakacje w Grecji mogą być wszystkim, co sobie wymarzysz.

Skontaktuj się z nami – zapewnimy asystę organizacyjną. Jesteśmy pewni, że będzie to niezapomniana żeglarska przygoda wśród wysp Grecji, i mamy nadzieję, że wrócisz po więcej!

Nie jesteś pewien dokąd płynąć? Skorzystaj z naszych propozycji tras żeglugi z bazy w Atenach na tydzień lub dwa, a może dłużej – zainspiruj się. Z niecierpliwością czekamy by spotkać Cię w Grecji!

Trasy żeglugi wokół wysp greckich

Eksploracja 13,676 km linii brzegowej Grecji na jachcie to niezwykłe doświadczenie. Każdy znajdzie tu plaże swoich marzeń: długie, piaszczyste, z turkusową, krystalicznie czystą wodą, wąskie otoczone wysokimi klifami, lasami sosen lub palm, czy te z wodą o wszystkich odcieniach śródziemnomorskiego błękitu. Wyspy greckie w swojej różnorodności oferują nieskończoność możliwości żeglarskich.

Zebraliśmy niektóre sugestie dotyczące tras żeglarskich na Twoje wakacje w Grecji. Obejmują obszar Cyklad i wysp Zatoki Sarońskiej, które są łatwo i szybko dostępne z naszej głównej bazy w Atenach.

Popularne trasy żeglugi
wokół wysp greckich

Zatoka Sarońska

Wyspy Zatoki Sarońskiej to najbardziej dostępny kierunek żeglugi z Aten. Znacząco różnią się od Grecji kontynentalnej i są idealnym wyborem na kilkudniowe wakacje. Możesz zacząć swoją podróż jachtem z mariny Alimnos i odwiedzić wyspy: Aginę, Spetses, Hydrę i Poros z dwoma dodatkowymi postojami na Ermioni i Epidavros, które znajdują się na sąsiadującym wybrzeżu Peloponezu.

Zatoka Sarońska i Peloponez Wschodni

Praktycznie o „rzut kamieniem” od Aten leżą wyspy zatoki Sarońskiej takie jak Aegina, Poros, Hydra, Spetses, Salamina oraz kilka półwyspów. Tworzą one przepiękne skupisko pełnych zieleni zatok wzdłuż brzegów Peloponezu. Łatwe do cumowania jachtem stanowią doskonałą alternatywę dla postoju w marinach.

Północne i Środkowe Cyklady

Kea jest najbardziej wysuniętą na zachód wyspą Cyklad, leżącą 12 mil morskich od Przylądka Sounion. W odległości 41 NM znajduje się pagórkowata wyspa Syros, mniej więcej w połowie drogi między Kythnos a Mykonos. Jej centralne położenie czyni ją głównym centrum administracji, handlu i rybołówstwa na Cykladach. Obie przystanie: Ermoupolis i Finikas (tak jak Paroikia na Paros) są praktycznymi bazami czarterowymi w środkowych Cykladach.

Cyklady - wariant I

Cyklady, ulokowane w centralnej i południowej części Morza Egejskiego są niewątpliwie najsłynniejszymi i najczęściej odwiedzanymi wyspami ze wszystkich greckich celów podróży dla jachtów. Oferują odwiedzającym różnorodny wybór doznań: od spokoju do szalonej zabawy, a także sławne zabytki, piękno i egzotykę. Jeśli masz więcej niż kilka dni, odwiedź górne wyspy archipelagu, czyli Mykonos, Naxos, Schinoussę, Ios, Folegandros, Milos i Sifnos. Ach! Co za wspaniała żeglarska trasa!

Cyklady - wariant II

Płynąc na Cyklady, można wybrać także inny wariant trasy, kierując się na dół archipelagu. Warto popłynąć na piękną wyspę Amorgos, słynną przede wszystkim za sprawą filmu „Wielki błękit” a także wyróżniającą się architekturą i kolorami malowniczą Santorini.
Cyklady są idealnym kierunkiem, który łączy wiele doznań tak, aby uczynić twe wakacje niezapomnianymi.